- Architektura
- SIMONSWERK i architektura
SIMONSWERK i architektura
W zależności od funkcji danego budynku lub pomieszczenia pojawiają się różne wymogi dla systemu drzwiowego w zakresie właściwości fizycznych, bezpieczeństwa lub też estetyki. Drzwi w obiektach architektonicznych różnią się w zależności od obszaru zastosowania, np. w budynkach czy pomieszczeniach mieszkalnych, ale także pod względem nośności, wymiarów, wzornictwa czy też intensywności użytkowania.
SIMONSWERK oferuje odpowiednie modele zawiasów spełniające wszystkie wymogi konstrukcyjne i projektowe, a także wyzwania natury technicznej.
-
Perfekcyjne zlicowanie
Produkty z naszej oferty zawiasów umożliwiają realizację architektonicznych koncepcji w najdrobniejszych nawet szczegółach.
-
Montaż drzwi bez widocznych ościeżnic
W przypadku zawiasów TECTUS FVZ możliwy jest montaż drzwi w ścianie przy użyciu całkowicie ukrytego zawiasu oraz bez widocznej ościeżnicy.
-
Większe możliwości aranżacji
Otwiera to dalsze możliwości w zakresie minimalistycznej i bezpretensjonalnej aranżacji wnętrz.
-
Serwis na miarę potrzeb
Nasi doradcy techniczni służą pomocą na etapie projektowania, udzielamy także konsultacji w ramach doradztwa architektonicznego.
Rozwiązania na miarę zróżnicowanych
zadań projektowych
"Czasami najbardziej atrakcyjne wzornictwo pozostaje zupełnie niewidoczne!" Projektowanie rozwiązań w taki sposób, by ich istota pozostawała na pierwszy rzut oka niewidoczna, tworząc w ten sposób niejako tło dla innych pomysłów, jest niezwykle inspirujące. Osadzanie do lica to koncepcja projektowa, która emanuje minimalizmem i bazuje na precyzji rozwiązań technicznych oraz perfekcji wykonania. Całkowicie ukryty system zawiasów TECTUS umożliwia integrację drzwi z liniowymi strukturami wnętrz w sposób w pełni zlicowany.
Przestrzeń architektoniczna definiowana jest przez linie i przestrzenie. Wejścia, wyjścia i przejścia pełnią przy tym w architekturze rolę symboliczną, niczym scenografia w teatrze, i mają istotne znaczenie dla efektu, jaki ma wywrzeć cały obiekt. Przeskalowane przejścia, np. w muzeach, salach koncertowych czy innych budynkach użyteczności publicznej, są imponujące i majestatyczne, a co za tym idzie, wymagają systemów zawiasów o coraz większej nośności. Oferowane przez SIMONSWERK zawiasy o nośności do 400 kg pozwalają stworzyć rozwiązania optymalnie dobrane do przedmiotowych zastosowań.
Regulacje krajowe i komunalne oraz wysokie wymogi techniczne w zakresie ochrony przed dymem i ogniem, a także przed włamaniem i hałasem stawiają coraz wyższe wymagania wobec całego systemu drzwiowego. Zawiasy obiektowe SIMONSWERK cechuje różnorodność możliwych rozwiązań. Idealnie nadają się również do bezpiecznego stosowania w ciągach ewakuacyjnych.
Materiały, powierzchnie i cechy haptyczne determinują charakter pomieszczenia. Istotne jest przy tym, by koncepcja aranżacji przemyślana była w najdrobniejszych szczegółach. Harmonijna i kompleksowa koncepcja jest zarówno celem, jak i punktem wyjścia i zawsze opiera się na produktach dopracowanych pod względem jakości i estetyki. W przypadku produktów SIMONSWERK znajduje to swój wyraz w najwyższej jakości powierzchni. W ofercie SIMONSWERK dostępne są powierzchnie cynkowane, lakierowane oraz powlekane proszkowo. Zawiasy z litego brązu lub wytrzymałej stali stopowej podkreślają także umiejętnie architektoniczne akcenty.
W architekturze drzwi różnicowane są generalnie z uwagi na obszar ich zastosowania, a mianowicie strefa obiektowa, strefa mieszkalna oraz strefa wejścia do domu. Drzwi różnią się pod względem ich nośności, wymiarów, konstrukcji i detali wyposażenia. Oferta zawiasów SIMONSWERK zapewnia odpowiednie rozwiązanie dla wszelkich projektów konstrukcyjnych, najbardziej wyszukanych pomysłów aranżacyjnych i wyzwań technicznych.
Architekturę cechuje różnorodność. Wysokie wymogi w zakresie techniki i inspirującego wzornictwa sprawiają, że architektura staje się dzięki temu bardziej złożona. Kluczem do spełnienia wymogów specjalnych są przy tym rozwiązania dla indywidualnych zadań konstrukcyjnych. Oferta SIMONSWERK obejmuje różnorodne systemy zawiasów niestandardowych, począwszy od zawiasów specjalnych do obiektów służby zdrowia lub placówek dla dzieci, po rozwiązania stosowane w ramach modernizacji i renowacji obiektów.
Koncepcje pomieszczeń z licującą płaszczyzną
Wymiar przestrzeni
Wymogi konstrukcyjne
Materiały i powierzchnie
Drzwi obiektowe, wewnątrzlokalowe i wejściowe
Szczególne zadania konstrukcyjne
Niepowtarzalny charakter zastosowanych materiałów jest zasługą sposobu wykończenia ich powierzchni. Są źródłem fascynacji, która znajduje swój wyraz także w zawiasach SIMONSWERK.
Schronisko Schwarzenstein Hütte, Tyrol Południowy
Dla miłośników gór i pieszych wędrówek
Wspinaczka do najwyżej położonego schroniska w Alpach Zillertalskich w Tyrolu Południowym – Schwarzenstein Hütte – jest męcząca, wyczerpująca i trudna. Niemniej jednak, warto! Każdy, kto tu dotrze, może nie tylko podziwiać wyjątkową panoramę Wysokich Taurów i grupę Rieserferner aż po masyw Marmolada w Dolomitach, ale także odpocząć i nabrać nowej energii w stylowo zaprojektowanym i komfortowo urządzonym schronisku.
Teatr Muzyczny Linz
Teatr Muzyczny Linz
Nowy budynek Teatru Muzycznego w Linzu to jedna z najnowocześniejszych oper w Europie. Pięciopiętrowy budynek z kondygnacjami podziemnymi, wieżą sceniczną i efektowną fasadą w formie ogromnej kurtyny scenicznej położony jest bezpośrednio przy Volksgarten, który jest jednym z najstarszych parków w Linzu i stanowi łącznik z centrum miasta. Budynek zachwyca architekturą, integracją z tkanką miejską i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi – od akustyki po detale wyposażenia.
Hotel Mohr Life Resort w Tyrolu
Hotel Mohr Life Resort w Tyrolu
Zwłaszcza na wakacjach chcemy się miło spędzić czas i poczuć się całkowicie komfortowo w swoim otoczeniu: Pragnienie doświadczenia gościny w wyrafinowanym architektonicznie domu wakacyjnym jest coraz bardziej powszechne, a wakacje wellness stają się coraz bardziej popularne. Hotel MOHR Life Resort położony jest w górzystym krajobrazie Tyrolu w austriackiej miejscowości Lermoos i łączy w sobie nowoczesną architekturę z imponującą koncepcją wellness.
Muzeum LWL w Münster
Muzeum LWL w Münster
"Projekt berlińskiego architekta Volkera Staaba dla Muzeum LWL w Münster wyznacza nowe akcenty architektoniczne i urbanistyczne. Wejście przesunięto w kierunku centrum miasta, pozwalając w ten sposób przestrzeni miejskiej na rozciągnięcie się w kierunku śródmieścia. Droga do przechodzącego przez wszystkie kondygnacje atrium prowadzi gości muzeum przez cztery dziedzińce."
Centrum Rehabilitacji Kirchberg
Centrum Rehabilitacji Kirchberg
W Centrum Rehabilitacji Kirchberg w Luksemburgu, zaprojektowanym przez pracownię m3 architects, pacjenci i goście mogą podziwiać liczne drewniane elementy, które nadają wnętrzom naturalną atmosferę. Fasada budynku, przeszklona niemal w całości, zapewnia dużą ilość światła we wnętrzu obiektu, co sprzyja wypoczynkowi, odprężeniu i zdrowieniu. Bez wątpienia istotny aspekt w przypadku placówki działającej w sektorze opieki zdrowotnej i zdrowia psychicznego.